סיפור חייו  | אלבום תמונות  | קטעי עיתונות  | וידאו  | לזכרו  | ספר אורחים  | קישורים  | צרו קשר
חדשות 10 - על הנופלים בקרב בינת ג'ביל רס"ן רועי קליין וסגן עמיחי מרחביה

מאת: מאיה כהן ונעה קולפ

תאריך: 27 ביולי 2006

רס"ן קליין היה אמור לחגוג היום את יום הולדתו.
סגן מרחביה הושעה משירות בעקבות סירובו להשתתף בפינוי.
שניהם תושבי עלי

יום חמישי, 27 ביולי 2006, 20:30 מאת: מאיה כהן ונעה קולפ, חדשות 10 ישראל

http://news.walla.co.il/?w=//948440 

סגן מפקד גדוד 51, רס"ן רועי קליין ז"ל מהיישוב עלי, היה אמור לחגוג היום את יום הולדתו ה-31. לפני שש שנים השתתף רועי במארב האחרון של צה"ל בלבנון בבינת ג'בל, המקום שבו נהרג אתמול. את תחילת שירותו הצבאי עשה ב"עורב" צנחנים ואחר כך שירת ב"אגוז". בשנים האחרונות למד לסירוגין בבית מדרש לבוגרי צבא בעלי ושירת בצה"ל והתלבט אם להמשיך בשירות הצבאי או לפנות ללימודי משפטים.

בני משפחתו של רועי סיפרו אתמול כי הוא היה תלמיד מצטיין, נגן סקסופון מוכשר, ובעיקר, כך העידו, איש רוח וספר, עדין נפש, שהשירות בצה"ל היה מבחינתו הכרח וזכות.

פקודו בעבר, סרן דורי דישון, אמר אתמול שרועי חי בשני עולמות: עולם הרוח, הספר, לימודים וההעמקה מצד אחד, ועולם הצבא והשירות בצה"ל למען עם ישראל מצד שני. דישון סיפר כי "רועי סומן כמועמד לקצונה בכירה והיה לפני לימודים בפו"מ. על המשפחה שלו הוא שמר כבבת עינו והקפיד מאוד לשמור על הפרטיות שלו ושלהם".

הרב אליעזר קשתיאל, ראש כולל ביישוב עלי שהיה חברותא של קליין, סיפר שרועי היה מוכשר מבחינה אינטלקטואלית בצורה בלתי רגילה. "הוא היה צנוע, עניו ושקט ולא נראה כלוחם או כפייטר, איש אמת שלא עשה לעצמו הנחות, אידיאליסט שדרש כל העת מעצמו".

"המלים הראשונות של אשתו שרה כשסיפרו לה שרועי נפל", סיפר קשתיאל, "היו שהיא רוצה שהילדים יהיו כמו האבא שלהם. 'מי ידאג לזה עכשיו', שאלה שרה".

רועי הותיר אחריו אשה, שרה, ושני בנים: גלעד (3) ויואב, בן פחות משנה, הורים, אהרן ושושנה ושתי אחיות, נעה ויפעת. הלוויתו נערכה היום בשעה 18:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

סגן עמיחי מרחביה ז"ל, בן 24, מעלי
אביו של עמיחי סיפר: "עמיחי הלך לצבא בעקבות נפילת חברו, שמואל וייס, בג'נין. הוא התגייס לפני שלוש שנים, שירת בעזה והוקפץ לצפון. במלחמה לצערנו יש הרוגים. אין לנו ארץ אחרת ודרך אחרת. חייבים להבין זאת. עמיחי הבין זאת".

עמיחי היה ילדם השני של משה וטובה, הורים לעשרה, ממקימי עפרה ועלי. לפני כשנה, במהלך שירותו הצבאי, שלח מכתב כואב לרמטכ"ל דן חלוץ, שבו הביע הבנה לסירובם של קצינים וחיילים להשתתף בפינוי גוש קטיף. עמיחי הושעה למשך שנה, אולם הוחזר לשרות, לאחר חודשיים, בעקבות התערבות מפקדיו הישירים. הלוויתו נערכה היום בשעה 16:30 בבית העלמין בעלי.

 




חזור